Kontrast

Bankowość

Program specjalności i profil absolwenta
Absolwenci specjalności posiadają poszerzoną wiedzę z zakresu działalności różnych rodzajów banków, zarówno uniwersalnych, jak i specjalistycznych (bankowość prywatna, inwestycyjna, spółdzielcza, bancassurance) na rynku polskim i globalnym. W zaawansowanym stopniu znają i rozumieją regulacje i mechanizmy funkcjonowania banków w warunkach ryzyka. Program specjalności zaznajamia z aktualnymi trendami na rynku innowacji finansowych, w szczególności związanymi z działalnością neobanków i firm fintechowych oraz kwestiami cyberbezpieczeństwa – jednego z najistotniejszych wyzwań, przed którymi współcześnie stoją podmioty finansowe.

.

Przedmioty
W ramach specjalności Bankowość na studiach I stopnia oferowanych jest sześć specjalistycznych przedmiotów:

  • dywersyfikacja rynku bankowego,
  • neobanki i usługi fintechowe w bankowości,
  • nowe technologie w bankowości i cyberbezpieczeństwo,
  • rachunkowość banków i firm fintechowych,
  • ryzyko na rynku bankowym,
  • sieć bezpieczeństwa finansowego.

.

Perspektywy zawodowe
Wiedza, umiejętności i kompetencje nabyte w trakcie studiów na specjalności Bankowość są istotnym atutem na rynku pracy. Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w bankach komercyjnych i spółdzielczych, firmach pośrednictwa finansowego, fintechowych oraz konsultingowych, biurach maklerskich, funduszach inwestycyjnych, instytucjach ubezpieczeniowych i instytucjach regulacyjnych, nie tylko na rynku krajowym, ale także europejskim i globalnym.
Program specjalności przygotowuje też studentów do egzaminu na Europejski Certyfikat Bankowca 3E (ECB-3E) – międzynarodowy certyfikat wydawany przez European Banking & Financial Services Training Association. Certyfikat ECB jest nie tylko potwierdzeniem wiedzy i umiejętności z zakresu bankowości i rynku finansowego, ale daje również możliwość ubiegania się o stopień zawodowy Dyplomowanego Pracownika Bankowego (po odbyciu dwuletniego stażu pracy w sektorze finansowym).
.

Bankowość – film promocyjny.