Kontrast

Katedra Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Fisher Black Institute serdecznie zapraszają na seminarium naukowe, którego tematem będą:

Modele aktuarialne a modele OLG – w poszukiwaniu adekwatnych narzędzi prognozowania skutków starzenia się polskiego społeczeństwa

Referat wygłosi dr Paweł Strzelecki – adiunkt w Instytucie Statystyki i Demografii SGH, gdzie prowadzi zajęcia ze statystyki, demografii, modeli i prognoz demograficznych oraz zastosowania metod statystycznych w analizowaniu danych ankietowych. Ponadto jest współpracownikiem Polskiej Grupy Emerytalnej SGH. Dodatkowo przygotowuje analizy rynku pracy w Instytucie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego i jest członkiem Working Group on Ageing Populations and Sustainability, współpracuje z GRAPE oraz należy do zespołu redakcyjnego czasopisma naukowego: Central and Eastern European Migration Review.

Dr Paweł Strzelecki uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na podstawie pracy „Zastosowanie modelowania mikrosymulacyjnego w prognozowaniu demograficznym”. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach: Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne oraz Finanse i Bankowość.

Zainteresowania badawcze naszego prelegenta obejmują:
– ekonomię pracy i ekonomię emerytalną,
– metody prognozowania ludności (np.: prognozy wielostanowe, stochastyczne, mikrosymulacyjne)
– zastosowanie wyników prognoz ludności w analizowaniu długoterminowego wpływu starzenia się ludności na gospodarkę oraz politykę społeczną.
– czynniki wpływające na przepływy migracyjne
– politykę pieniężną.

Seminarium odbędzie się w poniedziałek 4.06.2018 o godz. 16:00.

Miejsce spotkania: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Księżówka, sala K5.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Patronat: prof. UEK dr hab. Mariusz Andrzejewski – Dziekan Wydziału Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Organizatorzy: Katedra Ekonomii, Fisher Black Institute

Serdecznie zapraszamy!