Kontrast

Jak podkreślili organizatorzy – tegoroczny konkurs był wyjątkowy, nie tylko ze względu na rekordową liczbę zgłoszeń. Po raz pierwszy, oprócz prac licencjackich, magisterskich i doktorskich, nagradzano także rozprawy habilitacyjne.

Tematyka konkursu dotyczyła zagadnień związanych z praktykami rynkowymi i stabilnością oraz bezpieczeństwem instytucji i transakcji rynku finansowego, mającymi wpływ na poziom i jakość ochrony klienta.

Dr Agnieszka Witwicka-Szczepankiewicz z Katedry Zarządzania Ryzykiem i Ubezpieczeń UEK, za swoją rozprawę zatytułowaną* Otwarte ubezpieczenia grupowe jako innowacyjna forma ubezpieczeń osobowych*, zdobyła I miejsce w kategorii prac doktorskich. Promotorem nagrodzonej pracy była dr hab. Maria Płonka, prof. UEK, natomiast promotorem pomocniczym – dr Tomasz Jedynak.

Naukowcy i studenci doskonale rozumieją oraz świetnie opisują systemowe problemy występujące na rynku. Podsuwają też ciekawe i innowacyjne rozwiązania – podsumował konkurs dr hab. Mariusz Golecki, prof. UŁ, Rzecznik Finansowy.

Zainteresowanie tematyką, która leży w kompetencjach naszego urzędu jest wyjątkowe. W środowisku naukowym konkurs ma też dużą renomę, a jakość prac jest doskonała. W związku z tym jurorzy zaapelowali, by kolejna edycja konkursu obejmowała także książki profesorskie. To właściwy kierunek rozwoju naszej inicjatywy – dodał Rzecznik Finansowy w komentarzu opublikowanym na stronie konkursu https://rf.gov.pl/2020/12/21/naukowcy-i-studenci-nagrodzeni-przez-rzecznika-finansowego/.

Pani dr Agnieszce Witwickiej-Szczepankiewicz, w imieniu całej Społeczności Akademickiej UEK, składamy serdeczne gratulacje!